(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 perro 1 gato (Nr 4688808)

1 perro 1 gato

Waga w kg (łączna):

32

Dystans: 622.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

11 wrz 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.