(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-11-17 21:20

1 perro mestizo

(Nr 2162610)
1 perro mestizo

Waga w kg (łączna):

12.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 3584.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Cartaya, 21450, Hiszpania

10 gru 2017

Adres i termin dostawy

Gorj, Rumunia

13 gru 2017