(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 perro raza setter inglés (Nr 5238842)

Waga w kg (łączna):

12

Budżet zlecenia [€]:

70

Dystans: 730.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalunya, La Bisbal D'empordà

5 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

6 lis 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.