(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 perro y dos gatos (Nr 4527737)

1 perro y dos gatos

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2262.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Kingston Upon Thames

12 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

14 sie 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.