(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 persa (Nr 6074393)

1 persa

Waga w kg (łączna):

8

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 2262.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, La Rioja, Alfaro

8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

30 cze 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.