1 Person mit kleinem Hund (Nr 6728487)

1 Person mit kleinem Hund

Dystans: 2323.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Els Poblets

27 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Eutin

29 lis 2020


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Transport podróżnych może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem przystosowanym do transportu więcej niż 9 pasażerów. Firma transportowa zajmująca się przewozem ludzi powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i należyte zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku kursów poza terytorium Polski) – dokumenty na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt transportu osób

Koszt transportu ludzi uzależniony bywa przede wszystkim od długości trasy podróży, jak również od ilości ludzi oraz ciężaru i rozmiaru bagażu, który przy sobie posiadają podróżni. Firmie transportowej w szczegółowej wycenie transportu pasażerów, przyda się posiadanie informacji w temacie ilości walizek lub toreb jak także innych posiadanych rzeczy – wypadałoby podać informację o szczegółowej wadze i o wymiarach każdej sztuki bagażu. W przypadku, gdy nie potrafisz podać szczegółowych wartości, oszacuj je i zawiadom o tym firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Wyznaczając trasę podróży należy napisać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, kiedy część pasażerów odbywa swoją podróż do różnego miejsca docelowego, warto powiedzieć o tym przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży, tak żeby mógł właściwie obmyślić trasę.

Przykładowo, za transport podróżnego razem z walizkami z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) wydano 400 zł. Za transport pasażerki wspólnie z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 PLN. Przewóz pasażera na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 złotych.