(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-06-02 12:34

1 pies

(Nr 1824612)
1 pies

Waga w kg:

15.00

Dystans: 6536.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 .

    Nie licząc paszportu koniecznetakże dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebnerównież takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Poland

23 cze 2017

Adres i termin dostawy

Dubaj - Zjednoczone Emiraty Arabskie

26 cze 2017