(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 podenco (Nr 6073509)

1 podenco

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 998.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, gdy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.