(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 pointer (Nr 5720439)

1 pointer

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 419.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Sant Vicent Del Raspeig / San Vicente Del Raspeig

10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.