(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 pokoj (Nr 5046534)

1 pokoj

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 2163.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Ruda Śląska

11 gru 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Prestonpans

14 gru 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz długotrwałym procesem, mimo to, kiedy poprawnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych mebli. Jeśli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub jeśli jest popsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych sprzętów nadadzą się mocne kartony, które można zakupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który przeważnie przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo porozkładać ciężar, np. rozdzielić książki na kilka pakunków, żeby bez trudności było je przetransportować. Opisanie każdego pudła pomoże przy rozpakowywaniu rzeczy i meblowaniu się w nowym miejscu. Większe meble należy rozmontować, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeżeli mamy materiały zabezpieczające, np. jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej kruche meble, a jeśli nie mamy folii, wówczas warto zastosować pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę klejącą. Natomiast nieduże rzeczy owińmy w ubrania czy ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zlecając przewóz warto powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, lub przeszkody w podjeździe pod dom. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli pojawiają się wyjątkowe wymogi dotyczące konkretnych mebli.

            Najlepsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i chronienie naszego majątku.