(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 pokój (Nr 5378658)

1 pokój

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 379.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Suwałki

29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

29 lis 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym oraz pracochłonnym procesem, jednak kiedy należycie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            Na początek należy dokonać selekcję posiadanych sprzętów. Kiedy czegoś od kilku lat nie używamy lub gdy jest niedziałające, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych mebli nadadzą się wytrzymałe pudła, które warto zakupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który przeważnie przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić naczynia na parę pakunków, aby łatwiej było je przenieść. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy rozpakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Kiedy posiadamy surowce izolujące, przykładowo jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej wrażliwe przedmioty, a jeżeli nie mamy folii, wówczas możemy wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić zwykłą taśmę klejącą. Natomiast mniejsze rzeczy owińmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zlecając przewóz warto poinformować poinformować przewoźnika o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, lub przeszkody w podjeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli pojawiają się specyficzne kryteria dotyczące jakiś mebli.

            Najkorzystniejsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz osłanianie twojego mienia.