(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 pokoj (Nr 5527447)

Waga w kg (łączna):

800

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Dystans: 735.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Wejherowo

4 gru 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym oraz długotrwałym procesem, jednak kiedy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie należy dokonać selekcję posiadanych sprzętów. Kiedy czegoś od kilku lat nie używamy lub jak jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się wytrzymałe pudła, które można zakupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który przeważnie wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład rozdzielić talerze na kilka pudeł, aby bez trudności było je przenieść. Opisanie każdego pakunku uprości przy rozpakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym miejscu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jak mamy materiały osłaniające, takie jak folię bąbelkową, możemy poosłaniać bardziej wrażliwe meble, a jak nie mamy folii, wówczas warto użyć pledy, prześcieradła i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Natomiast nieduże rzeczy owińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne trudności w dojeździe pod budynek. Dodatkowo warto poinformować, jeżeli pojawiają się szczególne wymagania odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze ceny przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo profesjonalnych przewoźników proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i osłanianie waszego majątku.