(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 pokojowe (Nr 5104778)

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

1

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 759.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Furth

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Zduńska Wola

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym i czasochłonnym procesem, mimo to, gdy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przejść bez większych trudności.

            W pierwszym etapie należy dokonać selekcję posiadanych mebli. Jeśli czegoś od wielu lat nie używamy lub jeżeli jest niesprawne, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich rzeczy przydadzą się wytrzymałe pudła, które można kupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który zazwyczaj wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić naczynia na parę kartonów, żeby łatwiej było je przetransportować. Opisanie każdego pakunku pomoże przy wypakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym mieszkaniu. Duże meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy surowce zabezpieczające, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy poosłaniać bardziej kruche przedmioty, a jeżeli nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić typową taśmę samoprzylepną. Tymczasem niewielkie meble zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz należy poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, ewentualne trudności w podjeździe pod budynek. Dodatkowo warto poinformować, jeśli pojawiają się szczególne wymogi dotyczące konkretnych mebli.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie wiele specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i chronienie waszego mienia.