(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 pokojowe (Nr 5543311)

1 pokojowe

Waga w kg (łączna):

100

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Sosnowiec

3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

17 lut 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i czasochłonnym procesem, ale kiedy należycie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić eliminację posiadanych rzeczy. Jeżeli czegoś od kilku lat nie używamy lub gdy jest popsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy przydadzą się mocne pudła, które warto zakupić lub podpytać o nie w pobliskim sklepie, który z reguły wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto użyć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, np. porozdzielać talerze na kilka kartonów, aby z łatwością było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku uprości przy wypakowywaniu mebli i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Wielkogabarytowe meble warto rozmontować, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Kiedy mamy materiały chroniące, przykładowo jak folię strech, możemy opakować bardziej wrażliwe meble, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować pledy, pościel i obkleić normalną taśmę samoprzylepną. Natomiast drobne rzeczy zawińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w paczce.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, czy też trudności w dojeździe pod dom. Koniecznie warto powiedzieć, jeżeli występują wyjątkowe wymogi odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najciekawsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której mnóstwo specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i zabezpieczenie naszego majątku.