(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1-pokojowe mieszkanie, kila rzeczy, sofa, komoda, rower 4-5 kartonow (Nr 6369974)

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 970.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Stadtmitte

15 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Cewice

22 sie 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym oraz pracochłonnym procesem, ale kiedy należycie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych problemów.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych przedmiotów. Kiedy czegoś od dawna nie używamy lub gdy jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich mebli nadadzą się wytrzymałe pudła, które warto kupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który na ogół wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, można użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić naczynia na kilka pakunków, aby nietrudno było je przenieść. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy rozpakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym miejscu. Większe meble należy rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jeżeli posiadamy materiały zabezpieczające, przykładowo jak folię strech, możemy opakować bardziej wrażliwe rzeczy, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć koce, prześcieradła i zakleić normalną taśmę samoprzylepną. Natomiast mniejsze rzeczy zawińmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, bądź utrudnienia w podjeździe pod budynek. Dodatkowo warto powiedzieć, jeśli pojawiają się specjalne kryteria dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najciekawsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych firm transportowych świadczy swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz osłanianie naszego mienia.