(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 pomieszczenie pełne mebli (Nr 4686544)

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

pomieszczenie firmowe

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 244.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Koszalin

11 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

11 lip 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie złożonym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić selekcję posiadanych rzeczy. Kiedy czegoś od dawna nie używamy lub jeżeli jest zepsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich mebli nadadzą się wytrzymałe pudła, które można kupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który przeważnie przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, można wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, np. rozdzielić książki na kilka pudeł, żeby bezproblemowo było je dźwigać. Podpisanie każdego kartonu pomoże przy rozpakowywaniu rzeczy i meblowaniu się w nowym domu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Gdy mamy materiały chroniące, np. jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej wrażliwe rzeczy, a jak nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować koce, pościel i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Podczas gdy mniejsze rzeczy zawińmy w ubrania lub ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zamawiając transport należy poinformować firmę transportową o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, lub problemy w podjeździe pod budynek. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują specjalne zasady odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najciekawsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych firm transportowych oferuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i chronienie twojego majątku.