(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 ratonero (Nr 7482519)

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 126.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Errenteria

19 lut 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Barrika

19 lut 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.