(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-06-21 10:50

1 rower

(Nr 1861967)

Waga w kg (łączna):

13.00

Dystans: 1339.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, gdy przewozimy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub kupić stosowny karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie ulokować w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

    Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny