(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-10-26 11:18

1 rower

(Nr 2115951)

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 1157.00 km

Transport rowerów

    Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub zakupić właściwy karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto zdemontować i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru warto umieścić w osobnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

    Jeśli postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów chroniących rower.

Cena przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.

Adres i termin nadania

Armii Krajowej 11, Gdynia, 81-388, Polska

28 paź 2017

Adres i termin dostawy

Ehrenstraße 11, Dusseldorf, 40479, Niemcy

Termin elastyczny