(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-11-16 19:40

1 rower

(Nr 2160516)

Waga w kg (łączna):

11.00

Dystans: 1823.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła bądź nabyć odpowiedni karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części roweru warto ułożyć w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

    Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców chroniących jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.

Adres i termin nadania

Solihull, Wielka Brytania

17 lis 2017

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny