(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 2656016)

1 rower

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 2533.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Kerry, Tralee

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport rowerów

    Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe części roweru warto ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby czy też przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy osłonić papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

    Jeśli postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu roweru

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.