(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 2955916)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1135.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Nieuw-Vennep

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Kietrz

Termin elastyczny


Transport rowerów

    Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower opłaca się zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania lub nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie opłaca się zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się ułożyć w odrębnych, małych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

    Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców zabezpieczających rower.

Cena transportu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.