(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 3340645)

Waga w kg (łączna):

14.50

Dystans: 1087.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 9 paź 2018 do 19 paź 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 9 paź 2018 do 24 paź 2018


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki rower warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć taki karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto odkręcić i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru dobrze będzie ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.