(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 3945546)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1142.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

27 lut 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sierpc

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy rower warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania lub nabyć stosowny karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto poodkręcać i zdjąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się ułożyć w odrębnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie należy osłonić gazetami czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie materiałów osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.