(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 4386545)

Waga w kg (łączna):

23.00

Dystans: 622.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Ustroń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu bądź nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto poodkręcać i zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.