(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 4459309)

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 716.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sandomierz

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź kupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach albo osłonić wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie należy zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.