(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4665476)

1 rower

Waga w kg (łączna):

17.00

Dystans: 1233.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

28 sie 2019

Adres i termin dostawy

Norwegia, Akershus, Fagerstrand

30 sie 2019


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu lub zakupić odpowiedni karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy osłonić papierem albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców osłaniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.