(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 4686744)

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 1143.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Flevoland, Almere

15 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

19 lip 2019


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie kupić właściwy karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu przydałoby się osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy osłonić papierem bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.