(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4694296)

1 rower

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 1237.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Piaseczno

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

18 sie 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub nabyć pasujący karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru dobrze będzie osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów ochraniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.