(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4712420)

1 rower

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 2441.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Choroszcz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła czy też zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba osłonić papierem bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.