(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4722816)

Waga w kg (łączna):

17.00

Dystans: 620.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Sarbinowo

24 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

26 lip 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła albo kupić właściwy karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu , należy poodkręcać i usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić kawałkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle trzeba osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.