(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 4797092)

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 1144.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

22 sie 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu czy też nabyć pasujący karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy zdemontować i ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się umieścić w odrębnych, małych kartonach albo zabezpieczyć fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.