(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 4804260)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 523.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Koszalin

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania bądź nabyć odpowiedni karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej ułożyć w odrębnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie surowców chroniących przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.