(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4856882)

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 1816.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

Od 17 wrz 2019 do 19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater Manchester, Swinton

Od 19 wrz 2019 do 30 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania bądź zakupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto ulokować w oddzielnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć wycinkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.