(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 ROWER (Nr 4932758)

1 ROWER

Waga w kg (łączna):

12.00

Dystans: 2512.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Cork, Cork

Od 26 wrz 2019 do 29 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 1 paź 2019 do 4 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania albo kupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle należy zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw osłaniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.