(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4935846)

1 rower

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 191.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 6 wrz 2019 do 7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kętrzyn

Od 9 wrz 2019 do 10 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania bądź kupić właściwy karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców chroniących paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.