(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 5354586)

1 rower

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 2534.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Kamienna Góra

Od 2 gru 2019 do 2 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Mazarrón

6 sty 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić stosowny karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się poodkręcać i usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu warto umieścić w osobnych, małych kartonach albo osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców chroniących paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.