(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 5715258)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 922.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Uden

Od 18 sty 2020 do 19 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Leszno

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu należy osłonić papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.