1 rower (Nr 5867435)

1 rower

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 2046.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Leicester

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Buszkowiczki

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad warto zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu albo zakupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się odkręcić i ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się ulokować w odrębnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.