(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 6071449)

1 rower

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 796.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Haren

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Oborniki

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i usunąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.