(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 6362696)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 2100.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bytoń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła czy też zakupić pasujący karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.