1 rower (Nr 6429302)

1 rower

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 2241.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

10 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie kupić stosowny karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto zdemontować i usunąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ulokować w osobnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.