(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 Rower (Nr 6623801)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1695.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Medway, Chatham

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zakopane

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.