1 rower (Nr 6652092)

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 278.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Ede

Od 6 paź 2020 do 7 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Ötzingen

31 gru 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić właściwy karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy odkręcić oraz usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się osadzić w oddzielnych, małych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.