(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 6804942)

1 rower

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1517.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Florencja

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź zakupić właściwy karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto poodkręcać i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się ulokować w osobnych, małych pudełkach bądź osłonić wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów osłaniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.