(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 6912647)

1 rower

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1508.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

26 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Leicester

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź nabyć odpowiedni karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach bądź osłonić wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby albo przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy osłonić gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów chroniących przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.