(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 7212906)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 703.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 19 sty 2021 do 20 sty 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Altomünster

Od 25 sty 2021 do 28 sty 2021


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower należy zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania bądź nabyć stosowny karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie , należy odkręcić i zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru najlepiej osadzić w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów ochraniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.