(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower 8 kg (Nr 6886462)

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 2039.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Scottish Borders, Melrose

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania bądź nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu warto osłonić makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.