(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower + bagażnik rowerowy (Nr 6531266)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2271.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Kelso

Od 9 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

Od 20 wrz 2020 do 27 wrz 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania albo nabyć taki karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru przydałoby się osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców ochraniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.