(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower BMX (Nr 5292518)

1 rower BMX

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 281.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Czeladź

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła bądź kupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie , należy odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie należy zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.